Doğru Reklam Tabelası Nasıl Veri̇li̇r ?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
31 Ekim 2020, Cumartesi
Doğru Reklam Tabelası Nasıl Verilir ?
Dikkat çekmeyen ve sıradan reklam, mağaza, dükkan gibi tabelalara sahip olmak müşterilerin dikkatini üzerinize çekememek ve yeterince satış yapmamanız anlamına gelmektedir.
Doğru Reklam Tabelası Nasıl Verilir ?

Dikkat çekmeyen ve sıradan reklam, mağaza, dükkan gibi tabelalara sahip olmak müşterilerin dikkatini üzerinize çekememek ve yeterince satış yapmamanız anlamına gelmektedir. Şirketiniz veya firmanız için planlamış olduğunuz tabelalara yeterince önem vermediğiniz taktirde uzun vadede çok büyük kayıplarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Tabela hazırlarken birden fazla önemli kriterlere önem vermeniz lazım. Tabelanın genel ölçüleri, kullanıcıya hitap şekli, nerelerde kullanılacağı ve en önemlisi ise tasarımına önem vermeniz büyük önem arz ediyor. Sıradan gelmiş tabela yayıncılarıyla hazırlamış olduğunuz fikirler kullanıcıyı çekmekten ziyade hiçbir şekilde dikkat çekememeye neden olabilir. Bu yüzden tabela seçerken en iyi şekilde bütün olacak planları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aslında bunu daha profesyonel şekilde anlamanız için de kendinizi müşterilerinizin yerine koyup ve nasıl dikkat çeker gibi empati yoluna başvurmanız gerekecektir.

Tabela Tasarımına Önem Verin

Tabela hazırlarken tamamen kısa, öz ve müşteriyi kendine çekecek kriterlerde fikirlerle hazırlık yapmanızı şart koşuyoruz. Mağazanızda, kafe, dükkan, işletme veya kurumsal işletmelerinizde en ideal tabela reklamcılığı nasıl yapacağınız hakkında sizlere daha açık fikirler sunacağız. Öncelikle tasarıma başlamadan önce kendinize sormanız gereken bazı temel sorular bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise kendinize ait hedeflerinizi belirlemeniz olacaktır. Bir işletme veya iş sahibi olarak hangi türde insanların dikkatini çekmek istiyorsunuz? Örnek verecek olursak kafe işletmeleri genellikle genç yaşta bulunan insanları yakından ilgilendirecek dokunuşlarla müşteriye yaklaşıyor. Bunu göz önünde bulundurduğumuzda sizin de hedef müşteri kitlenizi dikkatli şekilde belirlemeniz gerekecektir. Tabeladaki yazı fontu, büyüklüğü, güzelliği, dikkat çekiciliği gibi temel soruları kendiniz açısından kesinleştirdikten sonra ikinci plana adım atabilirsiniz.

Büyük Müşteri Kitlelerine Seslenin

Günümüzde en iyi reklamcılık anlayışı Global ortamda gerçekleşiyor. İş sahipleri fikirlerini ve projelerini insanlara tanıtmak için internet ağı üzerinde tabela paylaşımlarını yaparak kendilerini ifade ediyorlar. Sizlerde tabela tasarımında insanları etkilemek için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Bunu da en iyi şekilde hedef kitlenize seslenmekle yapabileceğinizi biliyorsunuz. Yani kısaca özetlemek gerekiyorsa, diğer firmalardan sizi ayırt edecek ve sadece sizlere ait olan bazı işlerinizi gözler önüne sermeniz gerekiyor. Örneğin indirimlerinizi, fırsatlarınızı, hizmetlerinizi veya profesyonelliğiniz gibi ayırt edici özellikleri tabelada belirtmeniz sizi diğer firmaların önüne büyük ölçüde çıkaracaktır.  Nerelere reklam vereceğinizi en iyi şekilde düşünün. İşletmeniz belirli yerlere geldikten sonra şehir girişlerine veya çıkışlarına sizi ifade edecek tabela reklamlarınızı yapabilirsiniz. Buda size cazibe kazandırarak müşteri potansiyelinizi ve kalitenizi gözler önüne serecektir.

Tabelanızın Mesajını Profesyonel Şekilde Belirleyin

Tabelalardaki en önemli etkenler sözcüklerdir. Bunun için tabela üzerinde kullanacağınız kelimeleri veya sözcüklerin nasıl karaktere sahip olduğu, sözcüklerin yerleştirme sırası, tasarıma uygunluğu, ışıklı yapıya sahip olması gibi özellikler insanlar tarafından dikkat oldukça fazla dikkat çekiyor. Tabelalardaki başarısızlıklar da genel olarak yukarda belirlemiş olduğumuz kriterlere önem verilmemesinden kaynaklanıyor. Temel amacınıza uygun sözcükler belirlediğiniz taktirde mesajınız iletilmek istenen yerde daha anlaşılır hale gelecektir. 

Aşırı Kalabalıktan Uzak Durun

Caddede geçen insanların mağazanızın önünden geçme süresi ortalama 5-10 saniye içerisinde değişiklik gösteriyor. Bu sebepten dolayı tabelalarda aşırı karmaşık, anlaşılması zor, değişik ifadelere başvurmamanız lazım. Çünkü günümüz de insanların okuma alışkanlıkları fazla olmuyor. Uzun ve karmaşık sözcüklerden herkes kaçar. Buda kendinizi hiçbir şekilde ifade edemeyeceğiniz anlamına gelecektir. Başarılı bir tabelaya sahip olmak istiyorsanız, Mesajınızı doğru ve profesyonel şekilde karşıdaki kişiyi yormadan iletmeniz gerekiyor. Bütün öngörüleri gözler önüne serdiğimizde daha az sözcük kullanmanız sizi firmalar arasında ileri seviyeye çıkaracaktır. Trabzon Reklam

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın