Tabela Montajının Önemi̇ Nedi̇r ?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
31 Ekim 2020, Cumartesi
Tabela Montajının Önemi Nedir ?
Tabelanızın tasarımına karar verdiniz her şey içinize sindi tam tamam her şey oldu bitti diyecekken karışınıza ortaya çıkardığınız şaheserin montajı çıkar.
Tabela Montajının Önemi Nedir ?

Tabelanızın tasarımına karar verdiniz her şey içinize sindi tam tamam her şey oldu bitti diyecekken karışınıza ortaya çıkardığınız şaheserin montajı çıkar. Peki oldukça özenli ve büyük bir emek ve işçilik sonucunda ortaya çıkardığınız bu tabelanızın montajı nasıl olmalı. Aslında işin büyük bir kısmını halletmiş olmanın huzur ve sakinliğini artık yaşıyor olmalısınız çünkü işin büyük bir kısmını bitirmiş olup son dakikaları oynuyorsunuzdur artık.  Ama işi oldu bitti ye getirmeniz veya en başta gösterdiğiniz özeni ve dikkati vermemeniz bütün başından beri vermiş olduğunuz emekleri sarsmakla kalmaz belki de bütün onların çöpe gitmesine sebebiyet olabilir. Peki çok fazla emeğin ve ince fikirliliğin eseri olan bu tabelanızı nasıl adımlar izleyip son dokunuşlarını yapmanız gerekmektedir. Tabelanızın ince fikirli ve çalışkan işçilerin elinden çıkmasını göz önünde bulundurup montaj kısmında da işinin ehli ve sizi bu alanda da temsil edecek noktaya dikkat etmeleri gerekmektedir. Montajlama işleri kulaklarda basit bir iş olarak kazılmışsa bile bu yanlış tanımı çevrenizde fark yaratıp kırmanızın tamda zamanı.

Montaj Kadar Montajı Yapan da Önemli Midir?

Uzun ve meşakkatli bir tabela hazırlama zamandan sonra tabelanızı bitirip montaj için emin ellere teslim etmeden önce piyasadaki işçilere ve tavsiyelere kulak asmanızda büyük bir önem vardır. İşin ehline teslim etmek için doğru insanı bulduğunuzdaki huzuru hissetmeye başlayıp artık sadece bütün bu karmaşık işlere izlemeye koyulabilirsiniz

Montaj İşlemi Nasıl Olmalı?

Elinize verilmiş bir tabelanın çok kıymetli ve özenli bir aşamadan geçtiğini bilip bütün bu süreç sonuna kadar bu hususa sadık kalmanız gerekmektedir. Tabelanın vermek istediği mesajı canlı tutup en iyi şekilde tabelayı temsil edecek ve tabeladan tabela değişiklik gösteren belki de özgün olması gereken montaja şekil vermeye başlayabilirsiniz. Montajın yapılacağı alan kullandığınız ürüne ve hizmet edeceği alana bağlı olarak değişmektedir. Konumun tabelanın kemik noktası olduğunu göz önünde tutup bakış açısı içinde bulundurulmasına özen gösterilmeli ve bu neticede tabelaya uygun yuva bakılmalıdır. Kısa bir fikir paylaşımından sonra konuma karar verilip ince ve karmaşık gibi görünen işlemlere başlayabilirsiniz. Tabelayı en iyi şekilde taşıyıp temsil edecek düz ve kaygan olmayan alanlara yoğunlaşmak gerekir. Bu özellikleri taşımayan zeminin öncelikle bu özellikleri kavuşturması gerekir ki sonuç daha sağlıklı olsun. Aksi olması durumunda tabelanın hayati riskte taşıdığı göz önünde bulundurulup ciddi bir risk teşkil etmektedir. 

Tabelanın Estetiğine Önem Verin

Tabelanın büyük bir kısmının şekilli demir tutacaklarıyla konuma sabitlendikten sonra tabelayı oluşturan girintilere geçilebilir. Bu noktada da dikkat ve özen olmazsa olmaz çünkü hiçbir mekan sahibi tabelanın taslağında ki ufak ama rahatsız edici detayların sarkık ve ya düşmüş olmasını istemez. Bu ince işçilik tabeladan tabelaya değişiklik gösterse de estetikten ödün verilmemelidir. Estetiğin önem taşıdığı montaj işinde çeşitli montaj şekilleri de bulunmaktadır montaj kısmının göz önünde olmadığını bunun için estetiğin üzerinde çok durmamanız söz konusuyken birde montajda da estetiğin büyük bir özen ve profesyonellik gerektiren mekanlar vardır bunlar başında insanların toplu bir şekilde bulundukları AVM, hastane ve okullar gelmektedir. İşte bu estetik kaygısı beraberinde geçme ayak sistemini getirmektedir bu saydıklarıma hitap edecek bir alana hizmet edilecekse montaj işinin önemli parçası olabilir. Son işlemlerin verilmesine gelindikten sonra artık desteksiz ve sağlam olabilecek tabelanın önemli sağ, sol aşağı yukarı ve orta kısmındaki her türlü hava koşuluna dayanıklı sağlam ve kaliteli kancalarla son dokunuşlar yapılabilir. Bütün bu süreçte elzem önem taşıyan vida, kanca ve bu işlemlerin yapılmasına ayak olacak küçük iş aletlerinde 1.kalite olması büyük bir önem arz etmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın