Araç Gi̇ydi̇rme
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Araç Giydirme
Araç Giydirme

Reklam, bir markanın bulunduğu piyasada satışını arttırıcı güçte olan pazarlama unsurudur. İnsanları ürün almaya veya kullanmaya iter. Bir markanın reklamı ne kadar başarılı olursa o markanın gücü o kadar artar. Ayrıca marka, kendini hitap ettiği kişilere de olumlu şekilde duyurursa satışını arttırabilir. Televizyon reklamları, sosyal medya reklamları,araç giydirme, tabela çeşitleri, baskılı broşürler vb. gibi birçok reklam unsuru olabilir. Bu unsurlardan birini ya da birkaçını seçerek sektörde adınızdan söz ettirebilirsiniz. Eğer piyasaya yeni giriyorsanız kolayca kendinizi duyurabilirsiniz. Uzun süredir sektördeyseniz de kalıcılığınızı başarılı reklamlar sayesinde arttırabilirsiniz. Bu reklamlar için başarılı bir reklam firmasıyla anlaşırsanız size en uygun reklam çeşidini bulabilirsiniz. 

Araç Giydirme Nedir?  

Araç giydirme başarılı reklam unsurlarından biridir. Bir diğer adı araç kaplama olarak bilinir. Bu işlem araçların üzerine reklam afişlerinin kaplanmasıyla yapılır. Sokakta otobüs, minibüs, taksi gibi ticari araçlarda sıklıkla araç giydirme görebiliriz. Buna ek olarak firmalar personeline verdiği araçlarda da araç kaplama yaparak trafikte kendilerini göstermeyi sever. Bu da pazarlamanın başka bir taktik unsurudur. 

Trabzon’da araç giydirme folyo ile yapılır. Fakat burada kullanılan folyo normal folyodan farklıdır. Cast folyo denilen bir folyo çeşidi vardır. Bu folyo ile araç giydirme yapılır. Normal folyo yerine cast folyo kullanılmasının nedeni cast folyonun daha esnek ve ince olmasıdır. Ayrıca cast folyo metal üzerinde iyi bir tutuculuk sağlar. Araç giydirme için pvc cast folyo kullanılır. Pvc kullanılmasının sebebi de maddenin her türlü sıcaklık koşulunda aynı şekilde kalabilmesidir. Aşırı sıcakta da aşırı soğukta da aynı esneklikte ve aynı tutuculukta araç üzerinde sabit kalır. Burada bahsedilen incelik gözün görebileceği en büyük inceliklerden biridir. Cast folyo 0,11 ve 0,13 mikron inceliğinde üretilen bir maddedir.  

Trabzon'da araç giydirme yaptırarak aracınızı dış darbelere karşı daha kolay koruyabilirsiniz. Aracın üzerinde bir kat daha malzeme olması dayanıklılığı arttıracaktır. Araç giydirme yaptırmadan önce garanti olanağı veren bir firma ile anlaşmanız sizin için faydalı olur. Ürün garantisi aldığınızda reklam araçta aşınma yaparsa kolayca tadilat yaptırabilirsiniz. Ayrıca grafik tasarımla önceden araçta nasıl bir tasarım olacağını da bilgisayar üzerinden görmelisiniz. Bu şekilde ortaya çıkacak sonuç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Araç giydirme ile şirket aracınız kendi reklamını kendisi yapar. Trabzon’da her sokakta ve her caddede kendiliğinden bilinirliğiniz artar. Ekstra reklam yapmaya ihtiyacınız kalmaz. Araç giydirme en sık su satıcılarında görülse de neredeyse tüm kurumsal firmalar araç kaplama yaptırır. 

Araç Giydirme Nasıl Yapılır? 

Araç giydirme reklam ve araç kaplama firmalarında üç adımda yapılır. İlk olarak araç giydirme yapılacak aracın fotoğrafı çekilir. Daha sonra aracın kaplama yapılacak kısmının ölçüleri alınır. Yanlış fotoğraf çekimi ve yanlış ölçü alımında yapılan tüm çalışma çöp olur. Bu nedenle ilk iki aşama kolay gözükse de oldukça detaylı ve zordur. Son olarak sanal ortamda araç giydirme yapılarak ortaya çıkacak sonuç ön izlemesi yapılır. Bu aşamanın ardından da tasarım arabaya geçirilerek pvc cast folyo kaplanır. 

Araç Giydirme Çeşitleri 

Araç kaplama ya da Trabzon'da araç giydirme farklı şekillerde yapılabilir. Renk değişim, bölgesel giydirme ve quadro giydirme araç giydirmenin üç farklı türüdür. Renk değişim araç giydirme, istenen aracın tamamını ya da çoğunluk belirlenen bölgesini renklendirme ile yapılır. Bölgesel giydirme; aracın belirli bir bölgesinin reklam kaplanmasıyla olur. Dışarıda gördüğümüz araçların çoğunda bölgesel araç giydirme yapılır. Özellikle ticari araçlara verilen reklamlarda sık sık bölgesel giydirme görürüz. Son olarak quadro araç giydirme, bir aracın görünen yerlerinin tamamında yapılan araç kaplamadır. İşletmeler sahip oldukları, ürün taşıdıkları araçların çoğunda quadro araç giydirme tercih ederler. Bu şekilde aracın neresine denk gelirseniz gelin hangi markanın aracı olduğunu kolayca anlayabilirsiniz. 

Yapılan araştırmalara göre reklam çeşitlerinin getirdiği satışlarda Trabzon’da en yüksek rağbet görülen reklam araç giydirmedir. Araç giydirme ile yolda her kesimden, her yaştan, her fikir sahibinden insana hitap edebilirsiniz. Ayrıca yalnızca ürün taşırken bile reklam yapmanız mümkündür. Kısaca reklamınızı kendi kendinize kolayca yapabilirsiniz. Araç giydirme ile insanlara vereceğiniz mesajlardan biri kurumsal işletme olduğunuzdur. Bu gibi bir reklamı genellikle kurumsal ve başarılı firmalar verir. Hem bilinirlik hem de satış arttırmak için en uygun reklamlardan biri araç kaplamadır. 

Hizmetlerimiz
Verdiğimiz hizmetlere aşağıdan ulaşabilirsiniz
Reklam Ve Tabela
Led Tabela
Araç Giydirme
Uv Baskı
Web Tasarım
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın